• Rodzicu

          •  

            • porozmawiaj z dzieckiem na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania;
            • zapoznaj dziecko z  instrukcją dotyczącą mycia rąk oraz innymi zasadami dotyczące higieny osobistej;
            • nie posyłaj przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola i do szkoły;
            • jeśli nie miałeś Ty ani Twoje dziecko kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;
            • nie organizuj wycieczek do krajów, w których wykryto ogniska koronawirusa;
            • jeżeli dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne,  bezzwłocznie powiadomił najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosił się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;
            • jeśli Twoje dziecko nie osiągnęło  8. roku życia, a w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły należy się Tobie zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368);
            • sprawdzaj na bieżąco komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia. Podaj kontakt do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej. Numer telefonu kontaktowego Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Otwocku w sprawie koronawirusa czynny w dni powszednie w godzinach: 15.05-20.00 w soboty, niedziele i święta 10.00-15.00 515-256-220

            W przypadku dodatkowych wątpliwości zadzwoń na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformuj o jej działaniu innych – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).

             

             

            Dyrektor Szkoły

            Jolanta Smuniewska

             

          • Wycieczka do Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL

          • W dniu 5 lutego 2020 roku uczniowie klasy 8a i 8b wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Zwiedzili  Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL . W muzeum poświęconym żołnierzom podziemia niepodległościowego po II wojnie światowej oraz więźniom politycznym PRL młodzież usłyszała historię powstania aresztu i  zobaczyła miejsca kaźni Żołnierzy Niezłomnych. Przewodnik opowiedział o brutalnym traktowaniu i katowaniu więźniów.

          • Alpaki w szkole !

          • W dniu 28.02.2020r uczniowie z klas 1-3 mieli pouczajace spotkanie z alpakami. Lotos i Alvaro dały się pogłaskać,poprowadzić na smyczy i przyjąć nagrodę w postaci smacznej marchewki.

          • Informacja GIS dla osób powracających z północnych Włoch

          • Szanowni Państwo,

            w zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego szkoły powinny stosować się do wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Zgodnie z przepisami prawa dyrektor szkoły odpowiada za bezpieczeństwo uczniów, przy czym podejmowane działania powinny być adekwatne do sytuacji i zgodne z obowiązującymi procedurami.

            Zgodnie z komunikatem Głównego Inspektora Sanitarnego z 24 lutego br. obecnie nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych czy zamykanie szkół.

            W celu uzyskania bieżących informacji o zasadach postępowania, w konkretnych, indywidualnych przypadkach dyrektor szkoły powinien skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną.

            Osoby, które przebywały w północnych Włoszech w ostatnich 14 dniach i zaobserwowały u siebie objawy, takie jak m.in.: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem powinny: niezwłocznie powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

            Także w przypadku, gdy po powrocie nie zaobserwowano wspomnianych objawów przez 14 dni należy kontrolować swój stan zdrowia: codziennie mierzyć temperaturę ciała wrócić uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel).

            W przypadku wystąpienia tych symptomów należy bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji na stronie GIS.

            Niezbędne jest także przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.

            Z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do: Chin oraz Korei Południowej, Włoch (w szczególności do regionu Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum), Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu. Więcej informacji w komunikacie z 25 lutego br. na stronie GIS.

             

            Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na stronach: Ministerstwa Zdrowia https://www.gov.pl/web/zdrowie/informacja-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch Kancelarii Prezesa Rady Ministrów www.premier.gov.pl

             

            Kuratorium Oświaty w  Warszawie

            Al. Jerozolimskie 32

            00-024 Warszawa

          • 110 rocznica urodzin Ireny Sendlerowej

          • Matka Dzieci Holokaustu, najwybitniejsza postać XX wieku, gdyby żyła 15 lutego 2020 roku skończyłaby 110 lat.


            "Irena Stanisława Sendlerowa urodziła się 15 lutego 1910 r. w Warszawie.  Wczesne dzieciństwo jednak spędziła w podwarszawskim Otwocku. Jej ojciec  Stanisław Krzyżanowski był tam lekarzem i założycielem pierwszego  sanatorium przeciwgruźliczego. Pacjentami Krzyżanowskiego było wielu  ubogich Żydów. Irena spędzała czas wśród żydowskich rówieśników i  nauczyła się porozumiewać w jidysz. „Wychowana byłam w duchu, że  obojętna jest sprawa religii, narodu, przynależności do jakiejś rasy –  ważny jest człowiek!” – pisała w swoim życiorysie"

          • Zaginiony plecak - Tygrysek

          • Drogi Rodzicu, grzeczny Przedszkolaku, Twojemu koledze  z grupy „Muszelki” zginął plecak – maskotka Tygrysek!

            Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Otwocku prosi, aby każdy z Was dokonał przeglądu swojego pokoju, kącika czy też zajrzał pod siedzenia w samochodzie, czy przypadkiem nie leży i nie tęskni plecak - tygrysek za właścicielem.

            Rodzicu!  miej na uwadze, że ulubiony przedmiot, który jest blisko dziecka daje poczucie pewności i bezpieczeństwa, pozwala na samodzielne poradzenie sobie ze swoimi emocjami, sprawia, że dziecko odczuwa miłość i ochronę rodziców, wtedy kiedy jest daleko od nich.

            Proszę spróbujmy wszyscy odszukać zguby - Tygryska i zwrócić koledze Nikodemowi.

            Rodzicu! Uczmy nasze pociechy empatii i dobrego wzoru.

             

            Z wyrazami szacunku

             

            Jolanta Smuniewska

            Dyrektor Szkoły

          • W stolarni…

          • Uczniowie klasy 3As ponownie odwiedzili Centrum Edukacji Technicznej.  W trakcie zajęć dzieci samodzielnie wykonały drewniane zegary, które zabrały ze sobą do domu. Warsztatom towarzyszyła dobra zabawa, przy ognisku zostały upieczone pyszne kiełbaski.  Wycieczka była baaardzo udana.

          • Wywiady z Jastrzębiami.

          • Po turnieju grudniowym Genewa Indoors nasza szkona drużyna została zauważona przez polskie media. W dniu 07.02.2020r. kapitan pierwszej drużyny Jastrzębi Leon Gałabuda i drugiej drużyny Franek Rzymkowski udzieli pierwszego w swoim życiu wywiadu. Podzielili się z p. redaktor Magdaleną Łyczko swoimi spostrzeżeniami z zawodów i swoją pasją związaną z tą dyscypliną sportu. Pani Dyrektor Jolanta Smuniewska wraz trenerem Jastrzębi p. Pawłem Łyżwą opowiedzieli o początkach i rozwoju tchoukballa w naszej placówce.

          • UKS JASTRZĘBIE - ŚRÓDBORÓW DRUŻYNĄ ROKU 2019 W POWIECIE OTWOCKIM

          • Kto uzyskał tytuł Drużyny Roku 2019 w Powiecie Otwockiem?A, czy wiecie, że w naszym powiecie działa drużyna tchoukballu?Jeśli nie jesteście tego świadomi, to Was o tym informujemy. Dodatkowo jeszcze powiemy, że drużyna tchoukballu działa i ma duże osiągnięcia. 😊 Zawodnicy, uczniowie klas sportowych z SP nr 2 im. I. Sendlerowej w Otwocku, są w kadrze narodowej w tchoukballu. 👍👍👍👍👍👍👍Czy taka drużyna zasługuje na wyróżnienie?Oczywiście, że tak, to właśnie UKS Jastrzębie - Śródborów, drużyna prowadzona przez Pawła Łyżwę wygrała w Plebiscycie na Drużynę Roku 2019 w Powiecie Otwockiem zorganizowanym przez IPPO.Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.Jednocześnie informujemy, że w maju tego roku odbędą się w Otwocku Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Tchoukballu.

            Na zdjęciu : Pan Paweł Łyżwa, Pani Anna Dębska oraz Pan Artur Jobda, który uzyskał tytuł Trenera roku 2019 w Powiecie Otwockiem.

          • Wyróżnienie w XXVII Przeglądzie Jasełek

          • W sobotę 01.02.2020r w Teatrze im.S.Jaracza w Otwocku ogłoszone zostały wyniki XXVII Przeglądu Jasełek, które zorganizował MOKTIS. Zgłoszonym do konkursu szkołom przyznano w sumie  trzy wyróżnienia. Nasza szkoła otrzymała wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych wśród klas 1-3.

          • Dzień Piżamy

          • W piątek 31.01.2020r. nasza szkoła zorganizowała Dzień Piżamy. Zaangażowanie wszystkich było ogromne, co możemy podziwiać na zdjęciach.


    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ireny Sendlerowej
      • sekretariat tel.(22) 779 32 32
        sekretariat uczniowski tel. 605 834 956
        sekretariat Dyrektora Szkoły tel. 605 834 900
      • ul. Poniatowskiego 47/49
        05 - 400 Otwock

        NIP 5322071474
        REGON 367997990
        Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych
  • Facebook