Zapraszamy na spotkanie z pisarką !
Rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych w roku szkolnym 2024/2025
Rekrutacja do klas pierwszych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Otwock na rok szkolny 2024/2025 rozpocznie się dnia 19 lutego 2024 roku od godz. 9:00 i przebiegać będzie zgodnie z poniższą informacją.
Rekrutacja będzie prowadzona elektronicznie pod adresem strony: https://rekrutacje-otwock.pzo.edu.pl/ a także w formie papierowej w placówce pierwszego wyboru.
Podstawy prawne
Zasady przyjęć do klas I w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Otwock, zostały przygotowane w oparciu o zapisy:
- ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2023 r., poz. 900 z póżn. zm.);
- uchwały Rady Miasta Otwocka nr XLVII/365/2017 z dnia 11 kwietnia 2017 r. w sprawie określenia kryteriów rekrutacji do klas pierwszych szkół podstawowych dla kandydatów spoza obwodu szkół prowadzonych przez Miasto Otwock, liczbę punktów za każde z tych kryteriów oraz dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia.
Informacje ogólne
Do klas pierwszych przyjmowane są:
- dzieci 7 letnie (urodzone w 2017 roku) – objęte obowiązkiem szkolnym;
- dzieci 6 letnie (urodzone w 2018 roku) – zgodnie z wolą rodziców, jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym, w którym ma rozpocząć naukę w szkole, albo posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.
Dziecko, któremu organ prowadzący wskazał, jako miejsce realizacji obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego, oddział przedszkolny w szkole podstawowej innej niż szkoła, w obwodzie której dziecko mieszka przyjmowane jest na podstawie wniosku. Wniosek, o którym mowa powyżej, składa się do dyrektora szkoły w terminie 5-16.02.2024 roku do godz. 12:00.
Postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2024/2025 jest prowadzone z wykorzystaniem systemu informatycznego, w terminach określonych w harmonogramie rekrutacji, który jest załącznikiem do Zarządzenia Nr 15/2024 Prezydenta Miasta Otwocka z dnia 29 stycznia 2024 r. w sprawie określenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów w roku szkolnym 2024/2025 do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto.
Załącznik zarządzenie (nr 15/2024)
Harmonogram rekrutacji do klas pierwszych szkół podstawowych:
- Od 5 do 16 lutego do godz. 12 – składanie przez rodziców/prawnych opiekunów wniosków o przyjęcie do klasy I dziecka, któremu organ wykonawczy gminy wskazał, jako miejsce realizacji obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego, oddział przedszkolny w szkole podstawowej innej niż szkoła, w obwodzie której dziecko mieszka.
- Od 19 lutego od godz. 9 do 1 marca do godz. 15 – składanie wniosków/zgłoszeń o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły podstawowej wraz z wymaganymi oświadczeniami i dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.
- Od 4 do 15 marca do godz. 8 – weryfikacja wniosków/zgłoszeń przez komisję rekrutacyjną.
- 18 marca godz. 12 – podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
- Od 18 marca do 22 marca do godz. 15 – obowiązek potwierdzenia przez rodziców/ prawnych opiekunów woli przyjęcia w postaci pisemnego lub elektronicznego oświadczenia.
25 marca godz. 12 – podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.
Włączenie się w postępowanie rekrutacyjne musi nastąpić pomiędzy datą rozpoczęcia rekrutacji, a datą jej zakończenia, jednak:
- data i godzina wprowadzenia danych dziecka do systemu informatycznego;
- data i godzina wydrukowania wniosku;
- data i godzina złożenia wniosku w szkole;
- data i godzina zatwierdzenia wniosku,
nie będą miały wpływu na przyjęcie dziecka.
Do szkoły podstawowej kandydaci przyjmowani są z urzędu na podstawie zgłoszenia (szkoła obwodowa) lub na wniosek rodziców (szkoła nieobwodowa).
Kandydaci zamieszkali w obwodzie danej szkoły
Kandydaci zamieszkali w obwodzie szkoły podstawowej, którzy ubiegają się o przyjęcie do klasy I wyłącznie w tej szkole – przyjmowani są z urzędu na podstawie zgłoszenia wraz z oświadczeniem o miejscu zamieszkania rodziców kandydata i kandydata, które składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń (art. 151 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe).
Załącznik zgłoszenie do szkoły obwodowej
- Rodzice/prawni opiekunowie, którzy korzystają z komputera i Internetu:
– wypełniają w systemie informatycznym zgłoszenie o przyjęcie dziecka;
– drukują wypełnione zgłoszenie i po podpisaniu przez oboje rodziców/prawnych opiekunów składają je w szkole obwodowej;
- Rodzice/prawni opiekunowie, którzy nie mają możliwości skorzystania z komputera i Internetu:
– pobierają druk zgłoszenia w dowolnej szkole;
– wypełniają go odręcznie i po podpisaniu składają go w szkole rejonowej;
– informacje zawarte w zgłoszeniu wprowadza do systemu informatycznego dyrektor szkoły lub upoważniony przez niego pracownik szkoły.
- Podpisy złożone na zgłoszeniu są potwierdzeniem zgodności podanych informacji ze stanem faktycznym;
- Za sprawdzenie i potwierdzenie zgodności informacji zawartych w zgłoszeniu z informacjami w systemie informatycznym oraz wydanie rodzicom potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia odpowiedzialny jest dyrektor szkoły obwodowej lub upoważniony przez niego pracownik szkoły.
- Po zakończeniu prac komisja rekrutacyjna podaje do publicznej wiadomości listę kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
- Po zakończeniu etapu potwierdzania woli przez rodziców/opiekunów prawnych uczniów, którzy składali wniosek kandydata spoza obwodu, komisja rekrutacyjna podaje do publicznej wiadomości listę kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkoły.
Skorzystanie z miejsca w szkole obwodowej jest prawem, a nie obowiązkiem tzn. dziecko ma zapewnione miejsce w klasie I w szkole obwodowej, ale rodzice mogą starać się o przyjęcie dziecka do innej szkoły.
Kandydaci spoza obwodu
- Kandydaci, dla których wybrana szkoła nie jest szkołą obwodową, biorą udział w postępowaniu rekrutacyjnym.
- Rodzice mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka do trzech dowolnie wybranych szkół, układając własną listę preferencji (z czego jedną ze szkół będzie szkoła obwodowa).
- Szkoła umieszczona na pierwszym miejscu listy jest tzw. szkołą pierwszego wyboru.
- Niezależnie od liczby wybranych szkół, rodzice/prawni opiekunowie składają wniosek o przyjęcie dziecka wyłącznie w szkole pierwszego wyboru.
- Kandydaci przyjmowani są zgodnie z kryteriami określonymi przez Radę Miasta Otwocka w uchwale nr XLVII/365/2017 z dnia 11 kwietnia 2017 r.
Załącznik Uchwała XLVII/365/2017
- Umieszczenie na liście preferencji szkoły obwodowej oznacza, że dziecko ma w niej zapewnione miejsce w sytuacji, gdy nie zostanie zakwalifikowane do innej szkoły.
Załącznik wniosek kandydata spoza obwodu
- Rodzice/prawni opiekunowie, którzy korzystają z komputera i Internetu:
– wypełniają w systemie informatycznym wniosek o przyjęcie dziecka;
– drukują wypełniony wniosek i po podpisaniu przez oboje rodziców/prawnych opiekunów składają go w szkole pierwszego wyboru
- Rodzice/prawni opiekunowie, którzy nie mają możliwości skorzystania z komputera i Internetu:
– pobierają druk wniosku w dowolnej szkole;
– wypełniają go odręcznie i po podpisaniu składają go w szkole rejonowej;
– informacje zawarte we wniosku wprowadza do systemu informatycznego dyrektor szkoły lub upoważniony przez niego pracownik szkoły.
- Podpisy złożone we wniosku są potwierdzeniem zgodności podanych informacji ze stanem faktycznym.
- Do wniosku rodzice/prawni opiekunowie dołączają, określone w uchwale Rady Miasta Otwocka, oświadczenia oraz dokumenty potwierdzające spełnianie kryteriów.
Załącznik oświadczenie o samotnym wychowywaniu
Załącznik oświadczenie o wielodzietności
Załącznik oświadczenie o zamieszkaniu dziecka w odległości do 3 km
Załącznik oświadczenie klasa integracyjna
- Oświadczenia składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia” (art. 150 ust. 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe).
- Wniosek rozpatruje komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora szkoły.
- W przypadku nieprzedłożenia dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów oraz w sytuacji braku potwierdzenia okoliczności zawartych w oświadczeniu, komisja rekrutacyjna rozpatrując wniosek, nie uwzględnia danego kryterium.
- Po zakończeniu prac komisja rekrutacyjna podaje do publicznej wiadomości listę kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
- Rodzice/prawni opiekunowie kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia składają potwierdzenie woli przez system informatyczny lub pisemnie w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany.
Załącznik potwierdzenie woli zapisu
- Komisja rekrutacyjna podaje do publicznej wiadomości listę kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.
Rodzice/prawni opiekunowie kandydatów, którzy nie zostali przyjęci mogą:
- Rodzice/prawni opiekunowie dzieci, które nie zostały przyjęte, mogą:
– wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia dziecka do przedszkola/szkoły w terminie 3 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych. (Komisja rekrutacyjna w terminie 3 dni od dnia wystąpienia rodzica sporządza uzasadnienie odmowy przyjęcia kandydata.),
– wnieść do dyrektora przedszkola/szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej wyrażonego w pisemnym uzasadnieniu odmowy przyjęcia kandydata w terminie 3 dni od dnia otrzymania uzasadnienia. (Dyrektor przedszkola/szkoły rozpatruje odwołanie rodzica kandydata od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w terminie 3 dni od dnia otrzymania odwołania.). Na rozstrzygnięcie dyrektora danego publicznego przedszkola/szkoły służy skarga do sądu administracyjnego.
NASZA PATRONKA - IRENA SENDLEROWA
Pamiętamy o Irenie Sendlerowej, która urodzila się 114 lat temu w Warszawie 15-go lutego 1910 roku. Dzieciństwo spędziła w Otwocku. Jej otwarte serce wobec potrzebujących, niesienie pomocy każdemu poszkodowanemu jest dla nas wzorem. Sendlerowa uratowała ok 2,5 tys. dzieci z warszawskiego getta.
4Uczniowie klas czwartych przygotowali plakaty informujące o patronce szkoły. Klasy 6, 7 i 8 były 16 lutego w PMDKu. Uczniowie obejrzeli film "Dzieci Ireny Sendlerowej". Na świetlicy dzieci poznały jej życiorys i pomalowały portrety. Pomocą posłużył teatrzyk Kamishibai, który zakupiła nam RR.
Walentynki 2024
Walentynki zajmują ważne miejsce w kalendarzu uroczystości szkolnych. To wyjątkowy dzień, w którym uczniowie okazują sobie wiele sympatii. Kolor czerwony królował dziś w klasach, a miłe słowa zapisane na wylosowanych karteczkach oraz dostarczona poczta walentynkowa umiliły uczniom i nauczycielom dzień. Zdjęcia wykonane w walentynkowej ramce potwierdzają, że to był przyjemnie spędzony czas.
19
Kawiarenka charytatywna
Dnia 13 lutego 2024r. w naszej szkole zorganizowana została kawiarenka charytatywna, która jak zwykle rozbiła bank! Zainteresowanie było ogromne i nasi wolontariusze sprzedali wszystko!!! Dziękujemy organizatorom, wolontariuszom, darczyńcom i Wam kochani, którzy to wszystko kupiliście i zjedliście!!! Dziękujemy Izabella Zalewska - Skowrońska za podarowane misie i balony. Zoja to znaczy życie cieszymy się, że możemy pomóc !!! Kolejne akcje przed nami !!!
14
Szyjemy serca
Z okazji zbliżających się Walentynek, klasa 3b 13 lutego 2024r. wykonała materiałowe serduszka przy pomocy szkolnej maszyny do szycia kupionej z programu #LaboratoriaPrzyszłości. Dziękujemy za czujne oko, pomoc i cenną wiedzę Pani Elżbiecie Skolimowskiej oraz za wsparcie Pani Monice Stułce.
10
Międzynarodowy dzień pizzy w przedszkolnym wydaniu...
Jak należy świętować Międzynarodowy dzień pizzy? Przedszkolaki wiedzą najlepiej.....
..... było plastycznie, matematycznie i oczywiście pysznie....
112Bardzo dziękujemy rodzicom z trójek grupowych, którzy zaangażowali się w organizację pizzowego poczęstunku.
Grupa "Marynarze" dodatkowo dziękuje Pizzerii Street Pizza Otwock za możliwość udziału w warsztatach.
Tłusty czwartek w przedszkolu
Zgodnie z tradycją w „Tłusty Czwartek” każdy powinien zjeść pączka. Tak też było w naszym przedszkolu.
Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, skąd wzięła się nazwa "Tłusty czwartek" a na deser odbyły się liczne zabawy muzyczno – ruchowe, plastyczne oraz matematyczne. W tym dniu nie mogło zabraknąć degustacji pysznych pączków. Była to okazja do świetnej zabawy oraz przypomnienia i kultywowania polskich zwyczajów.
32
Bal karnawałowy w SP 2
Wyjątkowa dekoracja, wyjątkowa atmosfera i wyjątkowe stroje - to bal o tematyce "Nocka", w którym udział wzięli uczniowie z klas 1-3 dnia 7 lutego 2024r. Dzieci pod kierunkiem wodzireja bawiły się w takt muzyki. Parami, grupami, indywidualnie, w kółkach, pociągach i innych konfiguracjach. Zabawa była bardzo udana.
15
PRZEDSZKOLAKI NA BALU KARNAWAŁOWYM
Kolorowe stroje, piękna dekoracja i skoczna muzyka – tak wyglądał bal karnawałowy w przedszkolu. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje i z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach oraz konkursach wokalnych.
177
Podziękowanie za udział w XV Paczce na Kresy
Podziękowania dla wolontariuszy, koordynatorów akcji oraz całej społeczności szkolnej, która zaangażowała się w tę akcję. #PaczkanaKresy
21 i 22 stycznia - Dzień Babci i Dziadka.
Z okazji Dnia Babci i Dziadka życzymy wyjątkowych chwil z wnukami, spełnienia wszystkich marzeń, niekończącej się pogody ducha, dużej dawki miłości i wielu wspólnych wspomnień.
XVI Przegląd Kolęd i Pastorałek
Z dumą infamujemy, że 13 stycznia 2024 r. w XVI Przeglądzie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez MOKTiS w Otwocku, w kategorii klasy 1-3, uczennica klasy 2a Bianka Masny otrzymała III miejsce, a uczennica klasy 5b Iga Pleskot otrzymała I miejsce w kategorii klas 4-8. Serdecznie gratulujemy. Dziękujemy Pani Alicji Bieńkowskiej-Wierzbickiej za przygotowanie.
5
Warsztaty stomatologiczne.
Jedyna, niepowtarzalna okazja, aby poczuć się jak dentysta! Dzieci klas 1-3 poznały 12 stycznia 2024 r. zawód stomatologa, ale również uczyły się zdrowych nawyków żywieniowych i higienicznych dzięki czemu ich zęby mogą pozostać zdrowe przez wiele, wiele lat.
Każdy uczestnik otrzymał indywidualne miejsce pracy, w tym swojego pacjenta (model uzębienia), komplet narzędzi niezbędny do wykonania przeglądu i nitkowania, lakierowania oraz plombowania. Super warsztaty!
26
Przedszkolaki dla Babci i Dziadka!!!
Z okazji dnia Babci i Dziadka wszystkie grupy przygotowały przedstawienia w formie muzyczno- słownych wystąpień, a najstarsza grupa zaprezentowała Jasełka.
W przepięknej scenografii przedszkolaki recytowały wiersze przeplatane śpiewem. Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności. Oczywiście nie zabrakło też własnoręcznie zrobionych upominków, które dzieci wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom.
77Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom dużo miłości od Swoich wnuków, radości, zdrowia i wszelkiej pomyślności na każdy dzień!!!
Dziękujemy Wszystkim Paniom za przygotowanie dzieci do pięknych występów oraz Pani Justynie Inoziemcew- Grymuza za oprawę muzyczną.
Bezpieczne ferie - temat tygodnia.
Nasi uczniowie w tym tygodniu zapoznawali się z zasadami bezpieczeństwa w czasie ferii. Na lekcjiach informatyki tworzyli e - plakaty, prezentacje i quizy. Uczennice z klasy 7b i 8a przypomniały zasady swoim młodszym koleżankom i kolegom. Na zajęciach techniki i plastyki powstały prace zespołowe w myśl hasła "Bezpieczne ferie". W tym temacie przygotowane zostały również gazetki szkolne.
20
Sukcesy na VI Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek
11 stycznia nasza szkoła wzięłą udział VI Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 373 w Warszawie. W kategorii klasy 1-3 uczennica klasy 3b Stefania Pańtak otrzymała 2 miejsce, a w kategorii klas 4-6 uczennica klasy 5b Iga Pleskot otrzymała 3 miejsce. Należy zaznaczyć, że w konkursie wzięło udział ponad 80- uczestników. Serdecznie gratulujemy. Dziękujemy pani Alicji Bieńkowskiej-Wierzbickiej za przygotowanie dziewczyn. Życzymy dalszych sukcesów.
5
Czekoladowe warsztaty klasy 5a i 5b.
9 nstycznia klasy 5as i 5b miały słodki dzień a wszystko dzięki wycieczce do Nowego Gurewicza na warsztaty czekolodowe. Uczniowie mieli możliwość dekustacji różnych smaków czekolad.
12
Wyposażenie w ramach projektu UE.
- Nasza szkoła bierze udział w projekcie UE w ramach którego otrzymaliśmy 30 laptopów wraz z oprogramowaniem oraz 5 monitorów interaktywnych !
Jasełka w parafii pw Niepokalanego Serca Maryi
7stycznia Uroczystość Chrztu Pańskiego uczniowie z klasy 2a i 2b przedstawili Jasełka pt. „Dobro i zło” w kościele parafialnym w Śródborowie.
12Jeszcze raz bardzo dziękujemy Paniom : Agacie Więsik, Katarzynie Rudnickiej i Alicji Bieńkowskiej-Wierzbickiej za przygotowanie wspaniałego przedstawienia, którym zakończyliśmy okres Bożego Narodzenia.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie