• 17 września 1939r napaść sowiecka na Polskę, cios w plecy po którym niektórzy stracili nadzieję na wolność.Dziś 85 rocznica tego strasznego wydarzenia, którego skutki odczuwaliśmy przez kilkadziesiąt lat. Pamięć o tamtych chwilach, o poległych i o tych którzy ocaleli powinna być zawsze żywa.
      • Projekt Otwarte Szkoły Otwocka
      • Nasza szkoła realizuje projekt Otwarte Szkoły Otwocka.
        • Dzień Otwarty

Dzień otwarty

Chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim uczniom i ich rodzicom za wizytę w naszej szole. Mamy nadzieję, że licznie przygotowane konkursy oraz zagadki umiliły Wam dzień oraz udowodniły, że jesteśmy wyjatkowi. Do zobaczenia we wrześniu!

• Bezpieczny internet

Dnia 3 marca 2017 r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie na temat bezpiecznego internetu. Uczniowie klas 2c i 2d przygotowali krótką scenkę o zagrożeniach związanych z siecią. Akcja miała na celu uświadomić uczniom na co należy uważać podczas korzystania z komputera.

Album foto

Bezpieczny internet - Obrazek 1 Bezpieczny internet - Obrazek 2 Bezpieczny internet - Obrazek 3

• Destination Imagination

Jesteśmy jedyną szkołą w Otwocku, która uzyskała tytuł „Szkoły Kreatywności i Innowacji”.

W XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination wzięły udział:

Kinga Kasprzak, Weronika Nieć, Aleksandra Nowakowska, Kinga Oleszczuk, Gaja Skoczewska Oliwia Szczepłek
        • Żołnierze Wyklęci MDK

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

17 marca w Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku obchodziliśmy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie naszej szkoły słowem, śpiewem i tańcem uczcili tych, którzy walczyli o nasz kraj. Można było również obejrzeć wystawę poświęconą Danucie Siedzikównej "Ince" oraz film nakręcony przez uczniów z kl. 3a i kl. 3c. Dziękujemy Rodzicom i wszystkim zaproszonym Gościom za przybycie i wspólne świętowanie.

• Mistrzostwa Tchoukball

I Mistrzostwa Otwocka w Tchoukballa o Puchar Prezydenta Miasta Otwocka, zakończyły się dla naszej drużyny – Jastrzębi Śródborów, zajęciem czwartego miejsca. Warto dodać, że byliśmy jedyną szkołą, która przystąpiła do rozgrywek, by walczyć o pozostanie pucharu w naszym mieście. Dziękujemy i gratulujemy!

• Klasy sportowe!

Tylko u nas, tylko w dwójce!

Klasy sportowe! - Obrazek 1

Uzdolnieni sportowo uczniowie będą mogli rozwijać swoje umiejętności w ramach zajęć szkolnych. Rada Pedagogiczna otwockiego Gimnazjum nr 2 zwróciła się do Prezydenta Miasta z wnioskiem o wyrażanie zgody na otwarcie w klasach „1”, „4” i „7” – w tworzonej właśnie szkole podstawowej – oddziałów sportowych!

• Akademia Boscha

Uczniowie należący do Koła Fizycznego wraz z Panią Grażyną Maj wzięli udział w warsztatach kreatywnych " Nietypowe rodzaje napędów w robotach". Zajęcia zorganizowali studenci należący do Koła Naukowego Robotyków Politechniki Warszawskiej Wydziału Energetyki i Lotnictwa.
            Uczniowie sterowali robotami na specjalnie przygotowanych torach. Okazało się, że można jechać przodem w bok i wjechać na przeszkodę wyższą od robota. Umożliwiają to koła omnikierunkowe oraz zawieszenie typu rocker-bogie. Na kolejnych warsztatach obejrzymy pojazd Kropelka którego poszycie wykonane jest z włókna węglowego.

• Mistrz Polski!

Kolejne sukcesy naukowe!

Pasmo sukcesów w naszej szkole trwa, po sportowych czas na naukowe:
            Joanna Kaczmarska (3A) została Mistrzem Polskich w szachach klasycznych w kategorii juniorów!
            Michał Jóźwik (3C) zajął III miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego "Dyktando Językowe".

• Dzień Liczby Pi

Liczba Pi...w ubiegłym tygodniu obchodziliśmy jej święto. Zagadki matematyczne i słodkie nagrody czekały na uczniów chcących zmierzyć się królową nauk, a wszystko przygotowane przez 3D i Panią Wioletę Nicińską. Z tej okazji odbył się także konkurs na wyrecytowanie największej liczby po przecinku. Rekord jest oszałamiający, Patrycja Sosnowska bezbłędnie powiedziała 312 liczb!

• Święto Polskiego

Święto Języka Polskiego

Dnia 21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji kl. 1b wraz z polonistką Magdaleną Duraj-Kwas przygotowała prezentację. Odbyła się ona już po feriach, tj. 2 marca.

Sala gimnastyczna na kilka godzin stała się Muzeum Języka Polskiego. Na drabinkach wisiał alfabet - każda litera reprezentowała inne pojęcie związane z językiem polskim. Na parawanach przyczepione były zdjęcia wybitnych polskich językoznawców oraz informacje związane z historią języka polskiego. Podczas szkolnej wystawy obejrzeć można było również regionalny strój kołbielski oraz posłuchać utworu wykonywanego gwarą przez Zespół Ludowy "Mlądz". Odtwarzany był również jeden z zabytków języka polskiego - "Bogurodzica".

• Bankowcy dla edukacji

W naszym Gimnazjum od roku 2015 realizowane są zajęcia " BANKOWCY DLA EDUKACJI" w ramach projektu BAKCYL prowadzonego przez WARSZAWSKI INSTYTUT BANKOWOŚCI.

Celem Programu Edukacyjnego „Bankowcy dla Edukacji” jest dostarczenie uczniom rzetelnej wiedzy ekonomicznej, w tym na temat podstawowych zasad korzystania z usług finansowych, tak aby mogli lepiej rozumieć mechanizmy funkcjonowania gospodarki, trafnie kształtować swoje opinie i świadomie podejmować ważne decyzje finansowe, które skutkować będą w dorosłym życiu oraz uniemożliwienie różnym instytucją finansowym wykorzystywania naszej niewiedzy.

• Ferie w szkole

Okazuje się, że są uczniowie, którzy odwiedzają szkołę także w ferie. Mistrzowie planszówek, czyli łącznie dwadzieścia trzy osoby, które postanowiły porzucić w czwartek i piątek po południu komputer by przyjść pograć w gry i spędzić ze sobą czas.

Album foto

Ferie w szkole - Obrazek 1 Ferie w szkole - Obrazek 2 Ferie w szkole - Obrazek 3 Ferie w szkole - Obrazek 4

Piątek 20.09.2024
    • dziennik szkoła