• 17 września 1939r napaść sowiecka na Polskę, cios w plecy po którym niektórzy stracili nadzieję na wolność.Dziś 85 rocznica tego strasznego wydarzenia, którego skutki odczuwaliśmy przez kilkadziesiąt lat. Pamięć o tamtych chwilach, o poległych i o tych którzy ocaleli powinna być zawsze żywa.
      • Projekt Otwarte Szkoły Otwocka
      • Nasza szkoła realizuje projekt Otwarte Szkoły Otwocka.
        • Obiady

Opłata za obiady w miesiącu czerwcu:

klasy I i II - 63 zł.

klasy III - 58,5 zł.

Płatne do 10 czerwca 2017 roku.

• Koncert Drewlanie

Nasi uczniowie w dniu 24 maja 2017r. razem z pedagogiem Panią Wiesławą Niewińską byli współorganizatorami charytatywnego koncertu zespołu „Drewlanie”. Koncert ten wspomógł Fundusz Humanitarny Pomocy Mieszkańcom Wschodniej Ukrainy. W imieniu Funduszu i artystów pisarz Pan Vasyl Gunko wyraził podziękowanie za pomoc w organizacji tego wydarzenia, które odbyło się w otwockim PMDK.

• Jastrzębie w akcji

W dniach 22.-23.04.2017r nasza gimnazjalna drużyna tchoukballa w kategorii open uczestniczyła w hali Reduta przy Redutowej 37 w Tchoukballowym Pucharze Polski 2017. Był to debiut naszej drużyny, jakże udany. W swoim debiucie na tak dużej imprezie zajęlismy siódme miejsce, niewiele ustępując w prawie gry meczu o piąte miejsce Szerszeniom Warszawa II (37-35).W meczu o siódme miejsce pokonaliśmy PSZ Źmigród. Jesteśmy bardzo zadowoleni z występu, każdy turniej to dla nas cenne doświadczenie oraz usłyszeliśmy wiele ciepłych słów pod swoim adresem od innych zespołów. Nawiązalismy też sporo nowych kontaktów, które powinny zaprocentować już wkrótce.

• Escape Room

Zamknięty pokój, wiele przedmiotów, każdy może być ważny, albo okazać się fałszywym tropem i tylko jedna godzina by się z niego wydostać. Logiczne myślenie, szybkość i pomysłowość to liczy się najbardziej w pokojach zagadek. Klasy 1C i 3A wraz z Panią Grażyną Maj i Panem Andrzejem Ostankiem w ubiegłym tygodniu wybrały do Escape Room.

• Wolontariusz Roku

Natalia Ciesielska, nasz szkolny kandydat w ogólnopolskim konkursie na Wolontariusza Roku zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
            Trzymamy za Ciebie kciuki, choć dla nas cały czas jesteś wyjątkowa!

• Nagrody przyznane

Damian Gurgul, Albert Szubiński i Jakub Zych odebrali nagrody przyznane za udział w konkursie "To jest miejsce na Twoją reklamę", który odbył się pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Przypomnieć trzeba, że nasi specjaliści od grafiki zajęli wszystkie miejsca na podium!

Album foto

Nagrody przyznane  - Obrazek 1 Nagrody przyznane  - Obrazek 2

• Piłkarski Nukleonik

W VI Powiatowym Turnieju Piłkarskim pod nazwą "Piłkarski Nukleonik" dla szkół gimnazjalnych organizowany przez Zespół Szkół nr 2 w Otwocku, zajęliśmy drugie miejsce!

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
            1.Paweł Glinkiewicz.
            2.Michał Skowroński.
            3.Szymon Walicki.
            4.Mikołaj Prokop.
            5.Stanisław Chmiel.
            6.Konrad Łapacz.
            7.Aleksander Sychowiec.
            8.Antoni Wicik.

• Warsztaty językowe

Klasy 1d i 3d uczestniczyły w warsztatach językowych Easter Fun and Games. Podczas spotkania z native-speakerem mieli możliwość rozmowy w języku angielskim, poznali tradycje wielkanocne krajów anglojęzycznych, uczestniczyli w grach i zabawach organizowanych podczas Świąt Wielkanocnych w Wielkiej Brytanii.

• Konkurs na logo

Rozstrzygnięto II edycję konkursu "To jest miejsce na Twoją reklamę" pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty, którego celem była zaprojektowanie logo swojej szkoły.

Okazało się, że nasi uczniowie zajęli wszystkie nagrodzone miejsca!

Osoby nagrodzone:

I miejsce Damian Gurgul

II miejsce Albert Szubiński

• Mistrzostwa Polski!

Już w ten weekend (22-23.04) na hali Reduta (ul. Redutowa 37) Warszawa nasza gimnazjalna drużyna Jastrzębie Śródborów będzie uczestniczyła w zmaganiach o Puchar Polski 2017! Pierwszy raz w historii .

Zaczynamy o 8:30 w sobotę z Różanką Thunder.
            Serdecznie zapraszamy naszych najwierniejszych fanów do kibicowania podczas rozgrywek! :)

• Konkurs z francuskiego

W powiatowy konkursie językowym “Cudze chwalicie swego nie znacie” w Józefowie, w kategorii język francuski zajęliśmy II miejsce!

W składzie naszej drużyny byli: Zuzia Bąk 2C, Szymon Dudziak 2A, Martyna Lewandowska 2A oraz Patrycja Witak 2C.

Tegorocznym motywem przewodnim było hasło: “Moja szkoła w powiecie otwockim”.

• Jarmark Wielkanocny

8 kwietnia 2017 roku odbył się w Otwocku Jarmark Wielkanocny, w czasie którego nasi wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu "W kręgu dobrych serc" mieli pełne ręce roboty. Od godziny 10.00 na stoisku Fundacji Rodzin Adopcyjnych zjawili się pierwsi wolontariusze z naszego Gimnazjum, którzy poświęcili swój wolny czas aby zbierać fundusze na rzecz Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku. W czasie kiermaszu nasi wolontariusze zachęcali odwiedzających do wsparcia potrzebujących dzieci. W czasie zbiórki towarzyszyła nam kamera Kuriera Mazowieckiego. Relację z tego wydarzenia możecie obejrzeć w materiale filmowym, zamieszczony na stronie

Piątek 20.09.2024
    • dziennik szkoła