• Projekt Otwarte Szkoły Otwocka
      • Nasza szkoła realizuje projekt Otwarte Szkoły Otwocka.
          • Dzień Św. Patryka

W dniu 18 marca 2024r. obchodziliśmy dzień Św. Patryka. Święto to przypada 17 marca i jest obchodzone niemal na całym świecie. Z tej okazji zorganizowany był m.in. konkurs na "Zieloną klasę", w którym I miejsce zdobyła klasa 1c, na II miejscu były klasy 4a i 4b, III miejsce zajęła klasa 2a. Serdecznie gratulujemy zwyciezcom i dziękujemy wszystkim klasom, które wzięły udział w konkursie. Wszystkie klasy wyglądały pięknie.

• Spotkanie z pisarzem.

Uwaga klasy 4-8 dzięki hojności naszej Rady Rodziców już: 19.03 w naszej szkole odbędzie się spotkanie z ciekawym człowiekiem Panem Bartłomiejem Sztobrynem.

Żywot pisarza

Jak to jest być pisarzem? Czy pasja pomaga w życiu? Jak się nią zająć i jak z niej żyć? Czy pisarz pisze wyłącznie książki?

O tym wszystkim uczniowie będą mogli dowiedzieć się podczas wystąpienia.

• Konkurs wielkanocny

Dnia 15 marca rozstrzygnięty został KONKURS WIELKANOCNY, w którym uczestnicy podjęli się wykonania prac przestrzennych o tematyce wielkanocnej. Przyznano następujące miejsca:

w kategorii klas 1-3

I miejsce Pola Surmaczyńska klasa 1a,

II miejsce Lena Kulik klasa 1c oraz Gabriela Albin klasa 1a,

• PACZKA NA KRESY

15 marca 2024r. zakończyliśmy zbiórkę artykułów na akcję #PaczkaNaKresy. Dziękujemy z całego serca za Państwa zaangażowanie. Ilość darów przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Tym samym potwierdza się, że zawsze można na Was liczyć. Natomiast 16 marca nasi wolontariusze wzięli udział w pakowaniu paczek #PaczkaNaKresy. Bardzo dziękujemy, że kolejny raz mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu.

• Warsztaty wielkanocne

14 marca klasy 1a i 1b rozpoczęły przygotowania do ŚWIĄT WIELKANOCNYCH. Podczas warsztatów dzieci samodzielnie przygotowały mazurki od podstaw. Udekorowały potem kruche blaty kajmakiem i zdrowymi dodatkami. Każdy kucharz otrzymał też dyplom i pieczątkę. Mazurki pachniały cudownie i wyglądały apetycznie.

• Zapraszamy do "Eko Zbiórki"

Serdecznie zapraszamy do II Edycji „EKO ZBIÓRKI”

Za zebraną odzież nasza Placówka otrzyma wsparcie finansowe wpłacone na konto Radę Rodziców.

1 kg = 1 zł Na Państwa wspólny cel

Akcja w jednej placówce trwa 2 tygodnie w tym czasie nasz przyjaciel – Szop Ula będzie towarzyszył dzieciom i zachęcał do porządkowania świata.

• Bądź eko!

Dnia 18 marca obchodzimy Światowy Dzień Recyklingu, który powstał z myślą o edukacji w dziedzinie odzyskiwania surowców z odpadów oraz promocji prawidłowej ich segregacji. To doskonała okazja, żeby przypomnieć o naszej całorocznej akcji BĄDŹ EKO - pusty tusz wrzuć do paki, a my nakarmimy zwierzaki.

• Dzień Kobiet

Były szpilki, korony, krawaty i muchy!!! Było moc kwiatów, moc słodyczy, moc życzeń i moc uprzejmości od uczniów, rodziców. Było bardzo miło, radośnie i sympatycznie. Dla wszystkich kobiet w naszej szkole, tych dużych i małych dzień 8 marca był wyjątkowym dniem! Dziękujemy

Nasze przedszkolaki w radosnej atmosferze również uczciły to święto. Chłopcy bardzo się postarali by umilić dzień koleżankom. Wszystkie kobietki zostały obdarowane serdecznymi życzeniami, kwiatami i upominkami.

• Koncert w PMDK

6 marca nasi uczniowie klasy 3a, 3b, 4a, 4b, 7b byli koncercie w PMDK Otwock, organizowanym w Otwocku w ramach Inicjatywy OSPAR Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. Wśród prezentujących się były nasze uczennice Mariola z 5b i Marta z 4b.

• Dzień Dinozaura w Przedszkolu

W związku z Dniem Dinozaura nasze Przedszkolaki odbyły niezwykłą podróż do świata prehistorycznych gadów. W salach powstały „dinozaurowe” kąciki a dzieci na zajęciach dowiedziały się jak żyły dinozaury, jak wyginęły i kim jest paleontolog. Były poszukiwania, prześwietlanie jaj, wyścigi z jajkami, oglądanie Dinozaurów 3D oraz kreatywne prace plastyczne. Przedszkolaki zamieniły się rownież w odkrywców, którzy poszukiwali ukrytych w piasku pozostałości dinozaurów i skamieniałości.

• Noc filmowa klas III

23 lutego 2024 r. klasy trzecie urządziły w szkole noc filmową. Uczniowie brali udział w zabawach integracyjnych, robili własne pizze, a na koniec każdy otrzymał przepyszną watę cukrową. Oczywiście nie zabrakło oglądania filmów i dobrych humorów! Dziękujemy Pani Dyrektor Magdalenie Słupskiej oraz Pani Agnieszce Gawrońskiej za nieocenioną pomoc w tym przedsięwzięciu

• Klasy pierwsze w teatrze

W środę 21.02 w Dniu Międzynarodowego Języka Ojczystego, klasy pierwsze wybrały się do Teatru Baj na przedstawienie pt." Maleńkie Królestwo królewny Aurelki". Ta historia miała na celu pokazanie dzieciom, że bycie królewną lub królem to nie tylko same przywileje, ale również odpowiedzialność i obowiązki; a szczęśliwe zakończenie baśni to nie zawsze ślub z królewiczem. Cenna jest rodzina, przyjaźń i wspólnie spędzony czas. Wyjazd był bardzo udany.

Niedziela 08.09.2024
    • dziennik szkoła