• Laureat z języka polskiego!

• Kolejny konkursowy sukces w szkole!
            Jakub Narowski został laureatem konkursu kuratoryjnego z języka polskiego, Sandra Markus w tym samym konkursie uzyskała tytuł finalisty.
            Gratulacje!

• Laureat z fizyki!

• Grzegorz Zakrzewski z 3C jest jedynym w powiecie otwockim laureatem konkursu kuratoryjnego z fizyki.
            Gratulujemy!

• WOŚP

• Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała także u nas w szkole. Samorząd Szkolny przy dźwiękach orkiestrowej muzyki sprzedawał słodkości, zebraliśmy w ten sposób 420 złotych. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do zbiórki.

Album foto

• Otwocki Talent Show

• Dominika Wieczorkowska i Maja Dzierżawska zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w Finale Konkursu Otwocki Talent Show. Dominika swój sukces wyśpiewała, natomiast Maja okazała się wyjątkowa w grze na skrzypcach.

• Komunikat Prezydenta

• W związku z występującymi w ostatnich dniach wysokimi stężeniami pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5 w powietrzu na terenie Województwa Mazowieckiego, w tym na terenie Miasta Otwocka, zaleca się dla mieszkańców następujące działania:

• Ograniczenie aktywności fizycznej na otwartym powietrzu,
            • Ograniczenie korzystania z samochodów, w miarę możliwości przemieszczanie się środkami komunikacji miejskiej,
            • Ograniczenie palenia w kominkach, używanie lepszego jakościowo paliwa do ogrzewania mieszkań. Zabronione jest spalanie odpadów w domowych paleniskach.

Zalecenia te dotyczą w szczególności wrażliwych grup ludności kobiet w ciąży, dzieci, osób starszych, chorych z astmą, alergicznymi chorobami skóry, oczu i chorobami krążenia oraz osób ze skłonnościami do infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych. W przypadku pogorszenia stanu zdrowia należy skontaktować się z lekarzem.

W przypadku wystąpienia podwyższonych stężeń szczególnie osoby z grupy wrażliwej powinny ograniczyć czas przebywania na powietrzu.

W dniach z wysokimi stężeniami pyłów placówkom oświatowym zaleca się minimalizowanie kontaktu dzieci z zanieczyszczeniami, poprzez rezygnację z zajęć, które wiążą się z wychodzeniem na zewnątrz (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31.12.2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych             i niepublicznych szkołach i placówkach, art. 18 ust. 2)

• Konkurs dla Polonii

Aby obejrzeć nagrodzone filmy kliknij:

film 1

film 2

film 3

Poniższe życzenia chcielibyśmy dedykować Polskiej Szkole im.Ireny Sendlerowej w Hull z Wielkiej Brytanii.

Obejrzyj film...

• Gala Kolęd

• Zapraszamy na film z tegorocznej Gali Kolęd na deskach MDKu w wykonaniu naszych uczniów pod opieką s. Greogorii oraz s. Joanny.

• Zbiórka dla schroniska

• W naszej szkole odbyła zbiórka darów dla zwierząt ze schroniska w Celestynowie, którą zorganizowała pani Sylwia Wilczewska-Górecka.
            W tym roku zebraliśmy ponad 56 kg karmy dla psów i kotów oraz 21 sztuk poduszek i koców.

Wielkie podziękowania dla wszystkich osób, które przyłączyły się do akcji i pokazały, że los zwierzaków nie jest im obojętny.

• Tchoukball w Otwocku!

• Jako pierwsi w Otwocku wprowadziliśmy do szkoły nową, mało znaną dyscyplinę sportową - tchoukball oraz powołaliśmy dziewiątą w Polsce drużynę - Jastrzębie Śródborów. Dziękujemy Pani Wiceprezydent Agnieszce Wilczek oraz Pani Dyrektor Oświaty Miejskiej Edycie Rosłaniec za podarowane nam piłki. Tchoukball to bezkontaktowa zespołowa gra sportowa rozgrywana przez dwie drużyny z użyciem piłki (podobnej do piłki używanej w grze w piłkę ręczną) oraz dwóch specjalnych ram z naciągniętą siatką, które pełnią rolę bramek.
            Jastrzębiom życzymy powodzenia w czekających na nich rozgrywkach sportowych.

Album foto

• sekretariat tel.(22) 779 32 32